Найпростіший лапароскоп виглядає як порожня трубочка з отворами з обох кінців.
Винахід лапароскопа відносять до дев'ятнадцятого сторіччя,
хоча є відомості про застосування дзеркального відображення в порожнистих трубках і в більш ранній період. То винахід, яке схоже на те, що ми вважаємо лапароскопом цей час було з застосуванням лінз для підсвічування досліджуваного об'єкта.
В наш час вже не зустрінеш тих примітивних ендоскопів та лапароскопов,що були тоді. Прогрес медичної лапароскопії пішов семимильними кроками. І тепер ми звикли бачити в лапароскопічної операційної унікальні лапароскопічні стійки, про яких винахідники лапароскопа в ХІХ столітті не могли і мріяти.
Завдяки розвитку лапароскопічної хірургії, нам стало відомо поняття малоінвазивної хірургії або хірургії «одного дня».
Тепер після видалення апендициту, видалення жовчного міхура і навіть видалення матки лапароскопічно, пацієнт через два дні може бути виписаний з клініки, а відновлення після операції відбувається значно швидше.
За допомогою лапароскопії в гінекології стала доступна стерилізація жінок за медичними показаннями і за бажанням жінок з мінімальним травмуванням та косметологічними змінами.
Можливість більш широкого застосування лапароскопічного обладнання заслужено належить лапароскопічних інструментів, адже звичайні хірургічні інструменти не підходять для лапароскопічних операцій.
Вибір лапароскопічної стійки при оснащенні лапароскопічної операційної завжди повинен був обґрунтований, тими лапароскопічними операціями,які будуть виконані після покупки лапароскопічного обладнання.
Якщо Вам належить операція, вибір актуальний і перевага завжди має бути на боці малоінвазивної хірургії, якщо це планова операція.
Якщо ж операція призначена, але екстреним і ургентними показаннями, то не завжди можливо вирішити цю проблему за допомогою лапароскопічної стійки. У лапароскопічних операцій, як і в інших медичних маніпуляцій є протипоказання при наявності яких лапароскопія може не принести бажаного ефекту.